Gintarinių papuošalų nauda

Gintarinių papuošalų nauda

Gintaras jau senais laikais buvo naudojamas mitybos priedų, vaistų, įvairių kosmetikos priemonių gamybai. Žmonėms, kurių skydliaukės veikla sutrikusi, patariama nešioti vėrinius iš nepoliruoto gintaro. Gintaras nuo seno naudotas įvairioms ligoms gydyti: skrandžio, šlapimo pūslės, širdies ligoms, bronchitui, angina, trumparegystei ir pan. Gintariniai papuošalai yra ne tik gražūs, bet ir naudingi sveikatai, nes stiprina dantis, padeda iš inkstų ir kepenų pašalinti akmenis, padeda numalšinti kosulį, palengvina šlapinimąsi.

Gintariniai papuošalai labai naudingi ne tik suaugusiems žmonėms, bet ir vaikams. Gintaras stiprina imunitetą, palengvina dantų dygimo laikotarpį. Todėl tėvai savo vaikams dažnai perka gintarines apyrankes ar karolius. Tačiau kalbant apie dantų dygimo skausmus, teigiamas gintaro poveikis nėra moksliškai įrodytas. Šiuo atveju, geriau naudoti moksliškai ištirtas priemones, t.y. priemones, kurių veiksmingumas įrodytas moksliniais tyrimais.

Anot mokslininkų, gintaro rūgštis stimuliuoja insulino gamybą kasoje.Taip pat turi teigiamos įtakos nervų sistemos veiklai, padeda sumažinti stresą. Galima išskirti gintaro rūgšties apsauginį poveikį organizmui, nes ji skatina mūsų ląstelių gyvybingumą. Be to, padeda ląstelėms geriau įsisavinti deguonį.

Pirkdami gintarinius papuošalus savo vaikams, tėvai retai pagalvoja apie gintaro gydomąsias savybes. Perkama dėl grožio, kokia nors ypatinga proga ir pan. Tačiau nupirkę ginarinę apyrankę ar karolius, gaunate dvigubą naudą: gražus papuošalas ne tik papuoš, bet ir padės kovoti su įvairiais negalavimais. Net gydytojai patvirtina tokių papuošalų naudą žmogaus organizmui.

Gydytojai iki šiol dar nėra sulaukę neigiamų pacientų atsiliepimų apie gintaro gaminių poveikį jų organizmui. Žinoma, žmonės yra individualūs, todėl ir gintaro poveikis skirtingiems žmonėms skiriasi. Vieniems žmonėms jis padeda, kitiems ne, tačiau, svarbiausia, kad neturi neigiamo poveikio.

Kalbant apie vaikus, neleiskite jiems dėti gintaro karolių ar kitų gintaro gaminių į burną. Žmonės taip elgiasi, nes tiki, jog gintaras, jį kramtant, sumažins dygstančių dantų skausmą. Bet to tikrai nereikia; užtenka to, kad gintaras liečiasi prie vaiko kūno.

Taiga nešiodami gintarinius papuošalus ne tik gražiai atrodysime, būsime autentiški, bet padėsime ir savo organizmui.

 

 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

Papuošalų istorija

Papuošalų gamyba ir nešiojimas prasidėjo kartu su pirmosiomis civilizacijomis. Archeologų radiniai byloja, kad žmonės įvairiais papuošalais dabinosi jau akmens amžiuje. Papuošalai būdavo ne tik grožio, bet ir tam tikro rango, prabangos simbolis. Pavyzdžiui. karūnas nešiojo tik karaliai ir karalienės, medalius ir ordinus - žmonės gavę juos už pasiekimus tam tikroje srityje.Išskirtiniai papuošalai išskirdavo genčių vadus nuo paprastų žmonių. Kai kuriais papuošalai buvo puošiamasi tik per tam tikras šventes, apeigas. Pavyzdžiui iki šių dienų išlikusi visiems žinoma vestuvinių žiedų tradicija. Vestuviniai žiedai simboliškai užtvirtina santuoką ir yra ženklas aplinkiniams žmonėms, kad žmogus jau turi antrą pusę. Pirmieji papuošalai gaminti iš kaulų bei odos. Civilizacijoms patobulėjus, papuošalai pradėti gaminti iš metalų - vario, žalvario, geležies. Senovėje žmonės būdavo ir laidojami su papuošalais, nes kasinėjamose kapavietėse dažnai aptinkami auskarai, žiedai, grandinėlės, apyrankės. Senoviniai lietuvių papuošalai (baltų gamybos) būdavo gaminami iš gintaro. Tai išskirtiniai papuošalai, kurių niekur kitur niekas negamino. Todėl Baltų prekeiviai su kitų kraštų pirkliais mainydavosi. papuošalais Taip į mūsų kraštą papuldavo tauriųjų metalų papuošalai, kurie čia nebūdavo gaminami. neturtingieji, kurie neturėjo glaimybės įsigyti papuošalų puošdavosi augalinės kilmės papuošalais - sėkloms, džiovintais vaisiais, miško gėrybių vėriniais.

Papuošalų pasirinkimas

Kaip ir seniau taip ir dabar papuošalai skirti ne tik pabrėžti savo statusą. Paprasti žmonės puošiasi norėdami sužavėti, pabrėžti savo grožį, formuoti įvaizdį. Papuošalai atspindi žmogaus charakterį, emocijas, padeda formuoti įvaizdį. Geras papuošalų pasirinkimas padės suformuoti gražų vaizdą, skoningą stilių. Tačiau prastas papuošalų pasirinkimas gali sugadinti visą įvaizdį ir stilių. Čia panašiai kaip su prieskoniais virtuvėje - protingai pasirinkus jie situaciją labai pataiso, bet persistengus nepataisomai viską sugadina. Svarbu nepersistengti puošiantis. Kad ir kaip norisi parodyti kiek daug papuošalų turite, reikia nepersistengti. Perkrovimas viena dažniausių stiliaus klaidų. Geriausia yra keli papuošalai derantys tarpusavyje ir derantys prie aprangos stiliaus. O papuošalų stilistika ir vertė turėtų būti derinami prie drabužių. Juk prie prabangaus palto plastmasiniai auskarai tikrai nebus skoningas pasirinkimas. Papuošalus reiktų derinti ir tarpusavyje, jų vertė, stilistika ir dizainas turėtų būti panašūs. Šiokiadieniais ir šventinėmis dienomis naudojami papuošalai turi būti skirtingi. Kasdieniam naudojimui geriau rinktis smulkesnius papuošalus, kad netrukdytų dirbti, neblaškytų. Tai svarbu tiek jei dirbate darbą kur reikalingas klasikinis aprangos stilius, tiek jei dirbate fizinį darbą, kuriame svarbus patogumas.

auskaraiKaip rinktis auskarus?

Auskarai - tai geriausiai matomas ir po drabužiais nepasislepiantis papuošalas. Auskarų formą riektų rinktis pagal veido formą. Auskarai turėtų būti priešingos formos nei veidas. Jei žmogaus veidas apvalus, auskrai turėtų būti pailgos formos. Taip vizualiai veidas atrodys plonesnis. O jei auskarai kabės ties kaklu - jis taip pat atrodys ilgesnis. Jei veidas pailgas, tada geriau tiks apvalesni, putlesnių formų auskarai. Pailgi auskarai turint pailgos formos veidą turėtų būti pasirenkami retai.

apyrankesKaip rinktis apyrankes?

Apyrankės skirtos pabrėžti rankas, o ne jas visiškai uždengti. Todėl reiktų neapsikarstyti apyrnakėmis taip, kad per jas nesimatytų rankos. Apskritai jei norima nešioti kelias apyrankes vienu metu reikia suderinti jų stilistiką. Ir reikia, kad metalai "nesipjautų tarpusavyje". Paprasta bižuterija ir brangieji metalai - ausksas ir sidabras nedera kartu. Nešiokite kokią tik norite apyrankę, bet būkite atidūs derindami kelias apyrankes vienu metu. Dažniausiai reiktų apsiriboti viena apyranke rankai.

Papuošalai internetu

Papuošalai internetu - tai laiko ir pinigų taupymas. Šioje parduotuvėje galėsite greit apžiūrėti papuošalus, o patikusius įsigyti. Papuošalus internetu įsigysite greičiau ir pigiau nei paprastoje parduotuvėje. O juos Jums pristatysime per itin trumą laiką, Jūsų pasirinktu būdu. Jei nesate tikras kuris papuošalas Jums patinka dėkite į krepšelį visus, o vėliau galėsite pašalinti nereikalingus ir pirkti tik tuos, kurie labiausiai patinka. Papuošalai internetu visapusiškai naudinga - taupote laiką, pingus ir galite daugybę prekių peržiūrėti nekliudant įkyriai pardavėjai.

Apmokėjimas už papuošalus

Apmokėti už papuošalus galite Jums patogiausiu būdu - padarydami pavedimą į banko sąskaitą arba naudojantis Paysera paslaugomos - tiesiogiai per visų Lietuvoje veikiančių bankų e-bankininkystės sistemas, Lietuvos pašto bei PayPost skyriuose, Perlo terminaluose. Taip pat galima apmokėti grynaisiais pinigais atsiimant papuošalus.

Papuošalų pristatymas

Papuošalus Jums patogiausiu būdu pristatome visoje Lietuvoje.Visus papuošalus pristatome per Lietuvos paštą, kurjerių tarnybas, paštomatus. Taip pat siuntas galime siųsti ir autobusais.O Kaune ir Vilniuje, siekiant paspartinti pristatymą, papuošalus pristatrysime patys.

Papuošalų priežiūra ir naudojimas

Reikia vengti cheminių medžiagų (baliklių, agresyvių ploviklių) bei kosmetikos priemonių patekimo ant papušalų. Reiktų vengti ir itin didelio karščio ir drėgmės - nepalikti karštą vasaros dieną ant palangės, nusiimti papuošalus einant į pirtį ar baseiną. Reikia vengti kontakto su aštriais daiktais ir abrazyvais, kad blizgus papuošalo paviršius nesusibraižytų. Papuošalų valymui riektų naudoti specialų minkštą skudurėlį.Išskirtiniai atvejais galima plauti vandeniu su muilu.Po plovimo papuošalą reikia nusausinti, nes kai papuošalas džius pats ant jo liks vandens nubėgimų žymės. Papuošalus reikia laikyti specialiose dėžutėse ir maišeliuose, kad nesusibražytų ir neapdulkėtų tuo metu kai nenaudojami.

Prietarai apie papuošalus

Prietarais mes netikime. Tai nėra įrodyta moksliškai. Tačiau populiariausius prietarus ar mitus apie papuošalus pranešti - mūsų pareiga.

  • Dovanoti kaulo gamybos papuošalus reiškia žmogui linkėti kažko negero.
  • Vestuvių metu pametus žiedą ant žemės, prieš altorių, tai nelaimės ženklas - santuoka netruks ilgai ir nebus laiminga.
  • Negalima niekam leisti numauti žiedo nuo piršto, nes tuo pačiu "numaunama" ir laimė bei sėkmė.
  • Papuošalai iš kaulo nenusiimami miego metu gali prišaukti košmarus.