Gintariniai papuošalai

Gintariniai papuošalai

Niekam ne paslaptis, kad Lietuva – gintaro kraštas. Mūsų šalis yra viena daugiausiai gintaro išgaunanti valstybė. Mums labai pasisekė, kad Baltijos jūra nepagaili į Lietuvos pajūrį retkarčiais išmesti net ir labai didelius gintaro gabalus. Ši medžiaga nuo seno buvo naudojama kvepalų gamyboje. Prieš tūkstančius metų mūsų protėviai jau sugebėdavo iš gintaro išgauti kvapniąsias medžiagas jį degindami. Šiandien gintaras jau beveik nebenaudojamas norint išgauti specifinį malonų kvapą, nes tokią vertingą medžiagą deginti tiesiog būtų nedovanotina. Lietuvos auksu vadinamas gintaras turi labai daug naudingų savybių, kurios net ir iki šiol nėra iki galo žinomos. Tačiau daugumai teko girdėti, kad gintaras gydo nuo širdies ligų, bronchito, trumparegystės, skrandžio bei kitų negalavimų ar kitų sveikatos sutrikimų. Todėl nenuostabu, kad šiais laikas iš gintaro yra gaminami papuošalai. Tai yra pats tinkamiausias būdas ne tik apsisaugoti bet ir pagydyti įvairias ligas, nevartojant vaistų, tačiau tuo pat metu ir gražiai atrodyti pasipuošus gintaro dirbiniais. Ar turėjimas gintaro gabalėlį prie kūno išties yra naudingas sveikatai, gydytojai neturi vieningos nuomonės, dauguma jų žiūri į tai skeptiškai. Tačiau tūkstančius metų gyvuojantis įsitikinimas nėra pamirštas ir šiandien. Todėl pakalbėsime apie kelis populiariausius gintarinius papuošalus.

Pagrindinis dalykas, kurį mums siūlys nusipirkti visi pajūrio gatvės prekeiviai bus gintariniai karoliai. Šie gintaro papuošalai yra labiausiai paplitęs gintarinis dirbinys šalyje. Taip pat yra ir begalė kitų. Dirbiniai, kuriuos užsidėję atrodysite išties madingai gali būti įvairūs. Dar vieni labai plačiai naudojami gintariniai papuošalai yra auskarai, kurie tiesiog žiba ir traukia visų akį savo unikaliu atspindžiu. Ne ką mažiau populiarūs papuošalai yra sagės. Jas tikriausiai mėgsta vyresnio amžiaus žmonės, kurie nėra abejingi vakarietiškam stiliui, tačiau taip pat nori išsaugoti ir dalelę lietuviškos dvasios, nešiodami dirbinį iš gintaro. Galime kalbėti ir kalbėti apie įvairius gintarinius juvelyrinius ar tiesiog paprastus rankų darbo dirbinius, tačiau jų yra įvairiausių ir be galo daug, todėl tam paprasčiausiai nėra prasmės. Žinoma, galiu paminėti dar keletą dažniausiai sutinkamų dirbinių, kurių gamybai naudojamas gintaras, tai tokie papuošalai kaip apyrankės, žiedai ar tiesiog paprasti suvenyrai kaip raktų pakabukai.

Taigi, gintariniai papuošalai yra ne tik meno dirbinys, kuriuo pasidabinę atrodysite madingai. Tokie aksesuarai, jei nesate abejingas liaudies medicinai, suteiks jums sveikatos, padės užgyti žaizdoms bei apsaugos nuo įvairių ligų. O nešiodami lietuviško aukso dirbinius taip pat išsaugosite ir šimtus metų gyvuojančias lietuviškas tradicijas.

2 Comments

  • Avatar
   Ona
   Vas 19, 2018

   Iš tikrųjų, žinokit tikrai veikia. Aš nežinau, ar čia savęs įsitikinimas ar kas, bet atrodo, kad tikrai veikia, kad sąnarių skausmą mažina. Ir su kraujotaka prieš pora metų turėjau daug labai problemų, o dabar žymus pagerėjimas. Ir man asmeniškai nieko nėra gražiau kaip auksinės apyrankės su gintaru. Super tiesiog. Ir gražu ir naudinga.

  • Avatar
   Daiva
   Lie 30, 2018

   Tikrai gintaras turi ypatingu savybiu. Isitikinau pats kada pradejau nesiotis gintarinius karolius. Pagerejo sveikata, pradejau geriau miegoti tuo paciu kazkur prapole senos ligos kurie kamavo daugeli metu.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

Papuošalų istorija

Papuošalų gamyba ir nešiojimas prasidėjo kartu su pirmosiomis civilizacijomis. Archeologų radiniai byloja, kad žmonės įvairiais papuošalais dabinosi jau akmens amžiuje. Papuošalai būdavo ne tik grožio, bet ir tam tikro rango, prabangos simbolis. Pavyzdžiui. karūnas nešiojo tik karaliai ir karalienės, medalius ir ordinus - žmonės gavę juos už pasiekimus tam tikroje srityje.Išskirtiniai papuošalai išskirdavo genčių vadus nuo paprastų žmonių. Kai kuriais papuošalai buvo puošiamasi tik per tam tikras šventes, apeigas. Pavyzdžiui iki šių dienų išlikusi visiems žinoma vestuvinių žiedų tradicija. Vestuviniai žiedai simboliškai užtvirtina santuoką ir yra ženklas aplinkiniams žmonėms, kad žmogus jau turi antrą pusę. Pirmieji papuošalai gaminti iš kaulų bei odos. Civilizacijoms patobulėjus, papuošalai pradėti gaminti iš metalų - vario, žalvario, geležies. Senovėje žmonės būdavo ir laidojami su papuošalais, nes kasinėjamose kapavietėse dažnai aptinkami auskarai, žiedai, grandinėlės, apyrankės. Senoviniai lietuvių papuošalai (baltų gamybos) būdavo gaminami iš gintaro. Tai išskirtiniai papuošalai, kurių niekur kitur niekas negamino. Todėl Baltų prekeiviai su kitų kraštų pirkliais mainydavosi. papuošalais Taip į mūsų kraštą papuldavo tauriųjų metalų papuošalai, kurie čia nebūdavo gaminami. neturtingieji, kurie neturėjo glaimybės įsigyti papuošalų puošdavosi augalinės kilmės papuošalais - sėkloms, džiovintais vaisiais, miško gėrybių vėriniais.

Papuošalų pasirinkimas

Kaip ir seniau taip ir dabar papuošalai skirti ne tik pabrėžti savo statusą. Paprasti žmonės puošiasi norėdami sužavėti, pabrėžti savo grožį, formuoti įvaizdį. Papuošalai atspindi žmogaus charakterį, emocijas, padeda formuoti įvaizdį. Geras papuošalų pasirinkimas padės suformuoti gražų vaizdą, skoningą stilių. Tačiau prastas papuošalų pasirinkimas gali sugadinti visą įvaizdį ir stilių. Čia panašiai kaip su prieskoniais virtuvėje - protingai pasirinkus jie situaciją labai pataiso, bet persistengus nepataisomai viską sugadina. Svarbu nepersistengti puošiantis. Kad ir kaip norisi parodyti kiek daug papuošalų turite, reikia nepersistengti. Perkrovimas viena dažniausių stiliaus klaidų. Geriausia yra keli papuošalai derantys tarpusavyje ir derantys prie aprangos stiliaus. O papuošalų stilistika ir vertė turėtų būti derinami prie drabužių. Juk prie prabangaus palto plastmasiniai auskarai tikrai nebus skoningas pasirinkimas. Papuošalus reiktų derinti ir tarpusavyje, jų vertė, stilistika ir dizainas turėtų būti panašūs. Šiokiadieniais ir šventinėmis dienomis naudojami papuošalai turi būti skirtingi. Kasdieniam naudojimui geriau rinktis smulkesnius papuošalus, kad netrukdytų dirbti, neblaškytų. Tai svarbu tiek jei dirbate darbą kur reikalingas klasikinis aprangos stilius, tiek jei dirbate fizinį darbą, kuriame svarbus patogumas.

auskaraiKaip rinktis auskarus?

Auskarai - tai geriausiai matomas ir po drabužiais nepasislepiantis papuošalas. Auskarų formą riektų rinktis pagal veido formą. Auskarai turėtų būti priešingos formos nei veidas. Jei žmogaus veidas apvalus, auskrai turėtų būti pailgos formos. Taip vizualiai veidas atrodys plonesnis. O jei auskarai kabės ties kaklu - jis taip pat atrodys ilgesnis. Jei veidas pailgas, tada geriau tiks apvalesni, putlesnių formų auskarai. Pailgi auskarai turint pailgos formos veidą turėtų būti pasirenkami retai.

apyrankesKaip rinktis apyrankes?

Apyrankės skirtos pabrėžti rankas, o ne jas visiškai uždengti. Todėl reiktų neapsikarstyti apyrnakėmis taip, kad per jas nesimatytų rankos. Apskritai jei norima nešioti kelias apyrankes vienu metu reikia suderinti jų stilistiką. Ir reikia, kad metalai "nesipjautų tarpusavyje". Paprasta bižuterija ir brangieji metalai - ausksas ir sidabras nedera kartu. Nešiokite kokią tik norite apyrankę, bet būkite atidūs derindami kelias apyrankes vienu metu. Dažniausiai reiktų apsiriboti viena apyranke rankai.

Papuošalai internetu

Papuošalai internetu - tai laiko ir pinigų taupymas. Šioje parduotuvėje galėsite greit apžiūrėti papuošalus, o patikusius įsigyti. Papuošalus internetu įsigysite greičiau ir pigiau nei paprastoje parduotuvėje. O juos Jums pristatysime per itin trumą laiką, Jūsų pasirinktu būdu. Jei nesate tikras kuris papuošalas Jums patinka dėkite į krepšelį visus, o vėliau galėsite pašalinti nereikalingus ir pirkti tik tuos, kurie labiausiai patinka. Papuošalai internetu visapusiškai naudinga - taupote laiką, pingus ir galite daugybę prekių peržiūrėti nekliudant įkyriai pardavėjai.

Apmokėjimas už papuošalus

Apmokėti už papuošalus galite Jums patogiausiu būdu - padarydami pavedimą į banko sąskaitą arba naudojantis Paysera paslaugomos - tiesiogiai per visų Lietuvoje veikiančių bankų e-bankininkystės sistemas, Lietuvos pašto bei PayPost skyriuose, Perlo terminaluose. Taip pat galima apmokėti grynaisiais pinigais atsiimant papuošalus.

Papuošalų pristatymas

Papuošalus Jums patogiausiu būdu pristatome visoje Lietuvoje.Visus papuošalus pristatome per Lietuvos paštą, kurjerių tarnybas, paštomatus. Taip pat siuntas galime siųsti ir autobusais.O Kaune ir Vilniuje, siekiant paspartinti pristatymą, papuošalus pristatrysime patys.

Papuošalų priežiūra ir naudojimas

Reikia vengti cheminių medžiagų (baliklių, agresyvių ploviklių) bei kosmetikos priemonių patekimo ant papušalų. Reiktų vengti ir itin didelio karščio ir drėgmės - nepalikti karštą vasaros dieną ant palangės, nusiimti papuošalus einant į pirtį ar baseiną. Reikia vengti kontakto su aštriais daiktais ir abrazyvais, kad blizgus papuošalo paviršius nesusibraižytų. Papuošalų valymui riektų naudoti specialų minkštą skudurėlį.Išskirtiniai atvejais galima plauti vandeniu su muilu.Po plovimo papuošalą reikia nusausinti, nes kai papuošalas džius pats ant jo liks vandens nubėgimų žymės. Papuošalus reikia laikyti specialiose dėžutėse ir maišeliuose, kad nesusibražytų ir neapdulkėtų tuo metu kai nenaudojami.

Prietarai apie papuošalus

Prietarais mes netikime. Tai nėra įrodyta moksliškai. Tačiau populiariausius prietarus ar mitus apie papuošalus pranešti - mūsų pareiga.

 • Dovanoti kaulo gamybos papuošalus reiškia žmogui linkėti kažko negero.
 • Vestuvių metu pametus žiedą ant žemės, prieš altorių, tai nelaimės ženklas - santuoka netruks ilgai ir nebus laiminga.
 • Negalima niekam leisti numauti žiedo nuo piršto, nes tuo pačiu "numaunama" ir laimė bei sėkmė.
 • Papuošalai iš kaulo nenusiimami miego metu gali prišaukti košmarus.